Recent Forum Posts
From categories:
page 1123...next »

Přátelé, objevil jsem wiki Matfyzu a možná by nebylo špatné se tam inspirovat pro naplnění obsahu!!!

wiki jinde by Petr RehakPetr Rehak, 22 Apr 2009 12:20

Ahoj Michale, pokusím se alespoň částečně odpovědět.
Je pravda, že termín voleb byl přesunut a to právě v závislosti na tom, že byla prodloužena doba pro podání kandidátek do těchto voleb. Informace se zobrazují standardně v novinkách fakulty, resp. univerzity a je těžké je nějak zřetelně oddělovat, protože pak by i jiní mohli např. říct: "tato moje novinka je také důležitá a chci ji mít zvýrazněnou…". A protože neexistuje kategorizace, co je ještě důležité a co méně, zobrazuje se vše víceméně stejně (je samo otázka, jestli s tím něco dělat, ale to je věc jiná). Je ale pravdou - a tady v tom byla rezerva, za kterou se omlouváme - že už novinka nevyjela na webu nová, ale pouze byla přepsána data v té novince staré a ta byla tak zapadlá, že jsem si jí tedy nevšiml ani já.

Každopádně souhlasím s tím, že termín voleb je věc důležitá. I proto budeme (jako členové studentských komor) vyrábět plakáty s výzvou k účasti na volbách, které hodláme rozvěsit po nástěnkách na všech budovách - stejně jako jsme to udělali, když jsme vyzývali kandidáty. Také jsme se včera dohodli, že se budeme snažit prodloužit intervaly, ve kterých bude možno volit na budovách A a C. V této souvislosti budeme rádi, když také podpoříš své spolužačky a spolužáky k účasti na volbách. Navíc vždy před volbami zajišťuje volební komise rozeslání e-mailů všem akademikům, aby Ti vyzvali a podpořili své studenty v hodinách k účasti na volbách a vyjádření tak svého názoru.

Co se týká k tomuto webu: je teprve hodně v záběhu a učíme se ho používat - je to totiž myslím na naší univerzitě docela dobrý a "revoluční" počin:-) Já jsem např. až včera zjistil, že mohu odebírat novinky nejen ze změn na tomto webu, ale také z diskuzí:-(, teď už vlastně :-) Což je také částečně přičina, že Ti zde nikdo zatím neodpověděl, za což se jménem všech omlouvám.
P.S. termíny jsou teď už změněny…

Závěrem: Moc díky za Tvoje připomínky a pokud bys měl zájem, např. nějak pomoci s naplňováním této wiki, či s něčím podobným, velmi to uvítáme! Rádi zodpovíme i další případné dotazy.

Re: Plnění obsahu
Petr RehakPetr Rehak 22 Apr 2009 11:16
in discussion Wiki / Obsah » Plnění obsahu

ok, ale můžeš tam hodit odkazy, jako já na web senátu FIM, případně UHK - myslím ten oficiální…

Re: Plnění obsahu by Petr RehakPetr Rehak, 22 Apr 2009 11:16
Re: Kdy se tedy volby konají?
Michal Čán (guest) 14 Apr 2009 18:47
in discussion Senát / Volby » Kdy se tedy volby konají?

ještě dodávám, i na těchto webových stránkách administrace zaspala, termín doplňovacích voleb je zde stále stejný, tudíž starý!

Re: Kdy se tedy volby konají? by Michal Čán (guest), 14 Apr 2009 18:47
Kdy se tedy volby konají?
Michal Čán (guest) 14 Apr 2009 18:43
in discussion Senát / Volby » Kdy se tedy volby konají?

Bohužel jsem dnes zjistil, že termín Doplňujících voleb do studentské komory za PdF AS UHK byl přesunut, a to z dubna na květen. Myslím, že termín voleb je poměrně důležitou věcí a to jak pro studenty PdF, tak pro samotné kandidáty. Znovu bohužel, nezaznamenal jsem žádné upozornění na to, že se termín mění. Až dnes jsem na to náhodou přišel díky zhlédnutí e-nástěnky univerzity, přičemž tato změna není viditelně označena, oznámení zapadá mezi ostatními. Nebyl jsem ani informován volební komisí, přestože jsem na kandidátní listině napsal svou e-mailovou adresu. Musím říct, že již před tím jsem byl mírně rozčarován a to tím, že kandidátní listiny nebyly vyvěšeny v termínu, který byl avizován. Nyní již vím proč. Jak jsem napsal ve shrnutí, informovanost v tomto případě byla a je prakticky NULOVÁ!

Kdy se tedy volby konají? by Michal Čán (guest), 14 Apr 2009 18:43
Re: Plnění obsahu
AlenkaAlenka 04 Apr 2009 17:09
in discussion Wiki / Obsah » Plnění obsahu

já jsem sice ta aktivnější, ale stránky zatím žádné nemám a chvíli bude trvat než je začnu vypracovávat, takže tam nemám co dát…

Re: Plnění obsahu by AlenkaAlenka, 04 Apr 2009 17:09
Re: Plnění obsahu
manenamanena 31 Mar 2009 17:17
in discussion Wiki / Obsah » Plnění obsahu

Díky!

Re: Plnění obsahu by manenamanena, 31 Mar 2009 17:17
Re: Plnění obsahu
Petr RehakPetr Rehak 30 Mar 2009 08:22
in discussion Wiki / Obsah » Plnění obsahu

Ahoj, souhlasím! Za PdF UHK jsem to už udělal. Lidi, dodejte tam informace:-)

Re: Plnění obsahu by Petr RehakPetr Rehak, 30 Mar 2009 08:22

Ahááá, moc díky. Už vím, jak na to!

Re: odkaz "Škola" by Petr RehakPetr Rehak, 26 Mar 2009 15:28

Jasně, tak jedno po druhém:

  1. nejdříve ty soubory: Dole na každé stránce je odkaz "files". Je to tam jak je "edit" Na to když se klepne, tak je tam možnost uplouad. Takže se to nahraje. Pak se ve vlastnostech toho souboru zjistí jeho adresa a ta překopíruje pomocí "insert image wizard" na požadované místo do stránky a je to vloženo.
  2. rozdíl je v tom, že to "page link" dá jen ukázkový link do kódu stránky, kdežto "page link wizard" je přidání s průvodcem. Toto je analogické u ostatních fcí.
Re: odkaz "Škola" by KopecekKopecek, 25 Mar 2009 22:32

ok, díky!

Jen teda ještě nevím, jak se ukládá nějaký soubor sem na stránky, abych na něj mohl následně udělat odkaz, např. schéma struktury univerzity…? Víte někdo?

A ještě mi prosím někdo vysvětlete, jaké jsou rozdíly mezi tlačítky "URL link", "URL link wizard", "page link" a "page link wizard". Moc díky!

Re: odkaz "Škola" by Petr RehakPetr Rehak, 25 Mar 2009 22:24
Plnění obsahu
KopecekKopecek 25 Mar 2009 21:17
in discussion Wiki / Obsah » Plnění obsahu

Vážení kolegové,
jsem rád za všechny přispěvatele, kteří vytváří obsah wiki. Moc hezky se nám to rozjíždí. Ale pořád to jsou jen čtyři lidi.
V sekci stránky senátorů jsou odkazy jen na dva lidi a jeden senát. To by chtělo co nejdříve doplnit aby studenti věděli, na koho a jak se obrátit.

Plnění obsahu by KopecekKopecek, 25 Mar 2009 21:17

Změnil jsem to na Naše univerzita. Škola to zní jak: My ze 4B po čtvrté:)

Re: odkaz "Škola" by KopecekKopecek, 25 Mar 2009 21:06

Koukla jsem na sekci škola a moc se mi to líbí. Akorát ten název bychom mohli nějak pozměnit, což takhle "Naše univerzita"

A naprosto souhlasím s používáním odkazům a provázáním jednotlivých stránek.

Re: odkaz "Škola" by AlenkaAlenka, 25 Mar 2009 19:09

Jsem rád že je pro vás wiki užitečná a mám velkou radost z toho, že se začíná rozjíždět!

Zdravím všechny, považoval jsem za užitečné už tady ten prostor začít nějak zaplňovat, takže jsem vytvořil sekci škola (nenapadl mě lepší název - tenhle je hodně trapnej:-)) a tam něco o ní…

Mám ale spoustu otázek:

  • Budeme vše pravazovat odkazy, jako na wikipedii?
  • Souhlasíte s mnou navrhnutou sekcí?
  • Neměla by tato sekce být jinak/jinde?
  • Co tam ještě chybí?
  • Jaký by měla mít případně sekce název (co třeba "Naše škola", …)?
  • Budeme někde definovat základní pojmy (Univerzita Hradec Králové, rektor, atd…)? Zatím jsem na některé "základní pojmy" užil odkazů na web univerzity…
odkaz "Škola" by Petr RehakPetr Rehak, 23 Mar 2009 17:32

aha, ok, chápu

Re: Propagační leták by Petr RehakPetr Rehak, 23 Mar 2009 13:46

Tak koukám, že se k samotnému návrhu zatím moc nikdo nevyjadřuje. Tak já bych měla sama nápad. Myslím, že daleko lepší forma, než je psaný text, by bylo, ty informace graficky upravit pomocí navazujících vláken a nebo něco na způsob našeho domečku na nástěnce, s tím, že by se týkal celé UHK. Ovšem já toho schopná nejsem…

by jitlidkajitlidka, 23 Mar 2009 10:00

Aha, promiň, zapomněl jsem napsat, že jsem to opravil.

Re: Editace a tvorba stránek by KopecekKopecek, 23 Mar 2009 09:47

Aha, kopecek mi to uz opravil, takze diky!!! A dokonce jsem z toho i pochopil, jak se to dela:-)))

page 1123...next »
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License